“Hayallerinizi gerçeğe boyuyoruz...”

SİLİKONLU DIŞ CEPHE ASTARI

TANIM

Su bazlı, akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, silikon katkılı , beyaz  , dolgulu , mat  dış cephe astarıdır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Her türlü yüzeye çok iyi bir yapışma gösterir. Sağlam bir yüzey oluşturduğu için üzerine uygulanacak olan boyayı alt zemine bağlar. Son kat boya sarfiyatını azaltır. Alkali direnci yüksek , kokusuz, insan sağlığına ve çevreye dosttur.

KULLANIM ALANLARI
İnce sıvalı her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla ve benzeri yüzeyler üzerine yüzey aderansını arttırmak , boya sarfiyatını düşürmek amaçlı olarak astar olarak uygulanır.

UYGULAMA ŞEKLİ
Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kir, yağ, gevşek ve kabarmış tabakalardan temizlendikten sonra  SİLİKONLU DIŞ CEPHE ASTARI  hacmen %15-20  su ile karışırılarak rulo veya fırça ile yüzeye tek kat olarak uygulanır.

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine emiciliğine ve yapısına göre 1 lt  SİLİKONLU DIŞ CEPHE ASTARI  ile tek katta   ~ 12 -15 m2 (*) alan astarlanabilmektedir.

(*)Sarfiyat miktarı yüzey, hava sıcaklığı, uygulama koşulları, inceltme oranı ve uygulama kalınlığına göre değişkenlik gösterebilir . Kesin sarfiyat için kontrollü olarak uygulanacak olan yüzeyde  numune çalışması yapılmalıdır.

İNCELTME : Su ile inceltilir.

AMBALAJ : 20 KG

DEPOLAMA ŞARTLARI
Kapalı ortamda ve ağzı kapalı orijinal ambalajında +5° C ila +50° C arasında 24 ay boyunca saklanabilir.
TEHLİKE VE GÜVENLİK UYARILARI
R22: Yutulduğunda zararlıdır.
S-2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.
S-24/S-25: Göz ve deri ile temasından sakınınız.
S-46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz.