“Hayallerinizi gerçeğe boyuyoruz...”

GRANOSIL

TANIM

Su bazlı, akrilik kopolimer reçine esaslı, silikon katkılı , mat,  UV dayanımlı , Grenli ( Tekstürlü ) son kat dış cephe kaplamasıdır.

ÖZELLİKLER

Dekoratif ve koruma amaçlı, sıva, beton ve her türlü yüzeye uygulanabilir. Her türlü yüzeye mükemmel yapışma özelliği gösterir. Çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. İçerdiği formül sayesinde küf, mantar ve bakteri oluşumunu engeller. Alkali direnci yüksektir. Mükemmel kapatıcılık sağlar ve renk solmasına karşı dayanıklıdır. Sert güneş ışığına, neme ve tuzlu suya dayanıklıdır. Nefes alma özelliği ile nem buharının dışarı çıkmasına izin verir.

UYGULAMA

Kullanıma hazırdır. Uygulama yapılacak yüzeyler, boya öncesi her türlü kir, yağ ve kabarmış tabakalardan arındırılmalıdır. Bu uygulamalardan sonra boya öncesi yüzeyin yapışmasını arttırmak için UNIVERSAL ASTAR veya SİLİKONLU DIŞ CEPHE ASTARI uygulaması yapılır. Astar kuruduktan sonra (min. 12 saat) yüzeylere GRANOSİL post rulo ile yayılır , yüzey kurumadan mercan rulo ile desen verilerek  uygulanır.

İNCELTME : Kullanıma Hazırdır.

KURUMA ZAMANI: 30-45 dakikada kurur ve 20 ºC’de 8-10 saat sertleşir

TÜKETİM: Yüzeyin emiciliğine ve düzgünlüğüne bağlı olarak 1kg GRANOSİL  ile tek katta 0,8-1,3 m² alan boyanır. Hassas tüketim için saha numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA KOŞULLARI

Kuru ve serin yerde saklayınız ve depolama sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Direkt güneş ışığından uzak tutunuz ve donmaya karşı koruyunuz. Açılmamış orijinal ambalajın kullanım ömrü bir yıldır.

TEHLİKE VE GÜVENLİK TALİMATLARI

R 22- Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

S 2-Çocuklardan uzak tutunuz

S 24/25- Göz ve cilt temasında tam zarar

S 46- Yutma durumunda doktorunuza başvurunuz.