“Hayallerinizi gerçeğe boyuyoruz...”

PERFORMAXX

TANIM

Su bazlı, akrilik kopolimer reçine esaslı, silikon katkılı ,UV  dayanımı yüksek , mat son kat dış cephe boyasıdır.

 ÖZELLİKLER

Her türlü  sıva, beton , gaz beton, ve benzeri  mineral yüzeylerde uygulanabilir. Mükemmel yapışma özelliği her türlü yüzeyde çalışır. Çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Alkali direnci yüksektir. Yüksek kapatıcılık sağlar ve solmaya karşı mukavemeti vardır. Sert güneş ışınlarına, neme ve tuzlu suya dayanıklıdır. İçerdiği silikon sayesinde su iticilik özelliği vardır . Nefes alma özelliği ile nem buharının dışarı geçişini sağlar.

 UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler, boya öncesi her türlü kir, yağ ve kabarmış tabakalardan arındırılmalıdır. Bu uygulamalardan sonra, Yüzey aderansını arttırmak için 1*7 KONSANTRE PRIMER , SİLİKONLU DIŞ CEPHE ASTARI, UNIVERSAL PRIMER  boya öncesi yüzeye uygulanır.  Astar uygulaması sonrası PERFORMAXX rulo veya fırça ile  yüzeye iki kat uygulanır ,  iki kat arasında minimum 6 saat kuruması beklenmelidir.

İNCELTME

Hacmen %20-25 oranında su ile seyreltilir.

 KURUMA ZAMANI

30-45 dakikada kurur ve 20 ºC’de 8-10 saat sonra kuruma sağlanır.

 TÜKETİM

Yüzeyin emiciliğine ve düzgünlüğüne bağlı olarak 1 lt  PERFORMAXX ile tek katta 6-10 m² alan boyanır. Hassas tüketim için saha numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA KOŞULLARI

Kuru ve serin yerde saklayınız ve depolama sıcaklığı +5°C ile +50°C arasında olmalıdır. Direkt güneş ışığından uzak tutunuz ve dona karşı koruyunuz. Açılmamış orijinal ambalajın kullanım ömrü 2 yıldır.

TEHLİKE VE GÜVENLİK TALİMATLARI

R 22- Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

S 2-Çocuklardan uzak tutunuz

S 24/25- Göz ve cilt temasında tam zarar

S 46- Yutma durumunda doktorunuza başvurunuz.