“Hayallerinizi gerçeğe boyuyoruz...”

GEÇİŞ ASTARI

TANIM

Su Bazlı , Akrilik kopolimer bağlayıcılı , özellikle solvent bazlı boyadan su bazlı boyaya geçişte, iç cephe sağlam yüzeylerde ve renk geçişlerinde kullanılabilecek dolgulu iç cephe astarıdır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Her türlü yüzeye çok iyi bir yapışma gösterir. Sağlam bir yüzey oluşturduğu için üzerine uygulanacak olan boyayı alt zemine bağlar. Son kat boya sarfiyatını azaltır., kokusuz, insan sağlığına ve çevreye dosttur.

KULLANIM ALANLARI
İnce sıvalı her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla ve benzeri yüzeyler , solvent bazlı boya ile boyanmış yüzeyler üzerine yüzey aderansını arttırmak , boya sarfiyatını düşürmek amaçlı olarak astar olarak uygulanır.

UYGULAMA ŞEKLİ
Uygulamadan önce kabarmış, gevşek ve sağlıksız görünümlü yüzeyler kazınmalı, kabaran yüzeyler ACRYLIC PUTTY ile düzeltilmeli , eski sentetik boyalı yüzey hafifçe zımparalanarak yağ ve kir yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Hacimce %10 oranında su ile inceltilen Geçiş Astarı fırça veya rulo ile tek kat olarak tatbik edilir..

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine emiciliğine ve yapısına göre 1 lt  GEÇİŞ  ASTARI  ile tek katta   ~ 12 -15 m2 (*) alan astarlanabilmektedir.

(*)Sarfiyat miktarı yüzey, hava sıcaklığı, uygulama koşulları, inceltme oranı ve uygulama kalınlığına göre değişkenlik gösterebilir . Kesin sarfiyat için kontrollü olarak uygulanacak olan yüzeyde  numune çalışması yapılmalıdır.

İNCELTME : Su ile inceltilir.

AMBALAJ : 2,5 lt – 7,5 lt
DEPOLAMA ŞARTLARI
Kapalı ortamda ve ağzı kapalı orijinal ambalajında +5° C ila +50° C arasında 24 ay boyunca saklanabilir.
TEHLİKE VE GÜVENLİK UYARILARI
R22: Yutulduğunda zararlıdır.
S-2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.
S-24/S-25: Göz ve deri ile temasından sakınınız.
S-46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz.