“Hayallerinizi gerçeğe boyuyoruz...”

EFFETTO

ÜRÜN TANIMI:  Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, sedefli, rulo ve fırça ile uygulanan dekoratif iç cephe son kat boyasıdır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:  Uygulandığı yüzeye parlak ve sedefli görünüm verir. Yarı transparan olduğu için alttaki dokuyu gösterir. Buhar geçirgenliği yüksek, silinebilen, su bazlı olduğu için çevre dostu bir üründür.

UYGULAMA ALANLARI: Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, ve ahşap yüzeylere uygulanabilir.

YÜZEY HAZIRLAMA: Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamı yüzeyden uzaklaştırılmalı ve sağlam bir yüzey elde edilmesi için 1*7 DÖNÜŞÜM ASTARI  uygulanmalıdır. Eğer yüzey düz değilse ACRYLIC PUTTY ile düzeltilmeli ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylere EFETTO uygulamasından önce GEÇİŞ  ASTARI veya UNIVERSAL PRIMER uygulanmalı. Astarlama işleminden sonra uygun renk PERFETTO  veya ESPERTOPLUS , TINTING SYSTEM ile renklendirilerek yüzeye 2 kat uygulanır.

UYGULAMA: Uygulama yapılacak yüzeylere EFETTO inceltme yapmadan fırça veya rulo ile min. 2 kat uygulanır.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.

Sarfiyat : 5 -8 m2/lt

Raf ömrü : 2 yıl

VOC(EU Directive 2004/42/EC) : max. 45 g/l

Kuruma Süresi :  Dokunma      : 2 – 3 saat

Tam Kuruma : 24 saat