“Hayallerinizi gerçeğe boyuyoruz...”

MARMORIZZARE

ÜRÜN TANIMI:  Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, özel dolgular ve pigment ihtiva eden macun kıvamında, mala ve spatula ile uygulanarak Mermer deseni verilen dekoratif kaplamadır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:  Mermer efektli yapısı, parlak, yüksek kapatma gücüne sahip, esnek yapısı sayesinde çatlamayan, buhar geçirgenliği yüksek, silinebilen, su bazlı olduğu için çevre dostu bir üründür.

UYGULAMA ALANLARI: Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, ve ahşap yüzeylere uygulanabilir.

YÜZEY HAZIRLAMA: Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamı yüzeyden uzaklaştırılmalı ve sağlam bir yüzey elde edilmesi için  1*7 SATEN ALÇI ASTARI  uygulanmalıdır. Eğer yüzey düz değilse ACRYLIC PUTTY ile düzeltilmeli ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylere MARMORIZZARE uygulamasından önce GEÇİŞ ASTARI veya UNIVERSAL PRIMER uygulanmalı.

UYGULAMA;  Yüzey Hazırlığı bitmiş yüzeylere MARMORIZZARE inceltilmeden iyice karıştırılarak yüzeye mala ya da spatula yardımı ile min. 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak en az 4-6 saat beklenmelidir. Uygulama yapılırken desen vermek için spatula veya mala ile çapraz ve yatay-düşey kesikli darbelerle malzeme yüzeye desen verilerek ve pürüzsüz yüzey elde edilerek uygulanır. Son işlem olarak malaya baskı uygulamak suretiyle sağa-sola, yukarı-aşağı ve dairesel hareketlerle tüm yüzey perdahlanarak parlatılır. Farklı renkler üst üste çalışılabilir.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.

Sarfiyat : 7 -8 m2/lt

Raf ömrü : 2 yıl

VOC(EU Directive 2004/42/EC) : max. 50 g/l

Kuruma Süresi :  Dokunma      : 4 – 5 saat

Tam Kuruma : 24 saat