“Hayallerinizi gerçeğe boyuyoruz...”

TRAVERTINO

ÜRÜN TANIMI:  Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, kuvars, kalker ve pigment ihtiva eden macun kıvamında, mala ve spatula ile istenilen dokular verilerek değişik efektler veren iç ve dış cephe kaplamasıdır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:  Macunsu yapısı, yüksek kapatma gücüne sahip, esnek yapısı sayesinde çatlamayan, buhar geçirgenliği yüksek, boyanabilen, su bazlı olduğu için çevre dostu bir üründür.

UYGULAMA ALANLARI: Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, ve ahşap yüzeylere uygulanabilir.

YÜZEY HAZIRLAMA: Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamı yüzeyden uzaklaştırılmalı ve sağlam bir yüzey elde edilmesi için  1*7 KONSANTRE ASTAR uygulanmalıdır. Eğer yüzey düz değilse ACRYLIC PUTTY  ile düzeltilmeli ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylere TRAVERTİNO uygulamasından önce FONDO 1 kat uygulanır.

UYGULAMA: Yüzey Hazırlığı bitmiş yüzeylere TRAVERTINO inceltilmeden iyice karıştırılarak yüzeye mala ya da spatula yardımı ile 2 kat halinde uygulanır.  Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak en az 6 saat beklenmelidir.  2.kat uygulama yapılırken desen için mala, sünger, tarak v.b aletlerle istenilen desenler verilir. Desen uygulamasından sonra yüzey EFETTO veya ARTI COLO ile sünger ve rulo yardımıyla boyanır.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.

Sarfiyat : 1 – 1,5 kg/m2t

Raf ömrü : 2 yıl

VOC(EU Directive 2004/42/EC) : max. 40 g/l

Kuruma Süresi :  Dokunma      : 2 – 3 saat

Tam Kuruma : 24 saat