“Hayallerinizi gerçeğe boyuyoruz...”

VELLUTTO

ÜRÜN TANIMI:  Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, sedefli, mala ile uygulanarak yüzeye kadife efekti veren dekoratif iç cephe son kat kaplamasıdır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:  Uygulandığı yüzeye parlak, kadife, sedefli görünüm verir. Buhar geçirgenliği yüksek, silinebilen, su bazlı olduğu için çevre dostu bir üründür.

UYGULAMA ALANLARI: Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, ve ahşap yüzeylere uygulanabilir.

YÜZEY HAZIRLAMA: Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamı yüzeyden uzaklaştırılmalı ve sağlam bir yüzey elde edilmesi için  1*7 KONSANTRE ASTAR  uygulanmalıdır. Eğer yüzey düz değilse  ACRYLIC PUTTY  ile düzeltilmeli ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylere VELUTTO  uygulamasından önce istenilen renk FONDO ,  TINTING SYSTEM ile renklendirilerek 1 kat uygulanır.

UYGULAMA: Uygulama yapılacak yüzeylere VELUTTO inceltme yapmadan ilk kat olarak yüzeye mala ile düzgün bir şekilde uygulanır, ilk kat kuruma gerçekleştikten sonra ikinci kat VELUTTO mala ile yüzeye desen vererek asimetrik hareketlerle uygulanır.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.

Sarfiyat : 3 -4 m2/lt

Raf ömrü : 2 yıl

VOC(EU Directive 2004/42/EC) : max. 45 g/l

Kuruma Süresi :  Dokunma      : 4 – 5 saat

Tam Kuruma : 24 saat