“Hayallerinizi gerçeğe boyuyoruz...”

BETTONE

ÜRÜN TANIMI:  Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, kuvars, kalker ve pigment ihtiva eden macun kıvamında, mala ve spatula ile brüt beton efekti verilen renkli iç ve dış cephe kaplamasıdır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:  Macunsu yapısı, yüksek kapatma gücüne sahip, esnek yapısı sayesinde çatlamayan, buhar geçirgenliği yüksek, boyanabilen veya renklendirilebilen, su bazlı olduğu için çevre dostu bir üründür.

UYGULAMA ALANLARI: Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, ve ahşap yüzeylere uygulanabilir.

YÜZEY HAZIRLAMA: Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamı yüzeyden uzaklaştırılmalı ve sağlam bir yüzey elde edilmesi için  1*7 KONSANTRE PRIMER veya UNIVERSAL ASTAR  uygulanmalıdır. Eğer yüzey düz değilse  ACRYLIC PUTTY  ile düzeltilmeli ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylere BETTON  uygulamasından önce uygun renk ile TINTING SYSTEM ile renklendirilmiş FONDO 2 kat uygulanır.

UYGULAMA: Yüzey Hazırlığı bitmiş yüzeylere BETTON inceltilmeden iyice karıştırılarak yüzeye mala ya da spatula yardımı ile 1 kat halinde uygulanır ve desen verilir.  Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak en az 6 saat beklenmelidir.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.

Sarfiyat : 1 – 1,5 kg / m2

Raf ömrü : 2 yıl

VOC(EU Directive 2004/42/EC) : max. 45 g/l

Kuruma Süresi :  Dokunma      : 2 – 3 saat

Tam Kuruma : 24 saat